Deelnemers Tour de France 2014

De deelnemers van de Tour de France 2014 zijn op hoofdlijnen bekend. Het duurt altijd tot op de dag van de proloog voordat alle renners definitief zijn. Op dit moment zijn de deelnemende ploegen al wel bekend. Er zijn 18 ploegen op basis van de UCI Worldranking zeker van de start van de Tour de France 2014. Daarnaast heeft de organisatie van de Tour de France begin 2014 bekend gemaakt welke 4 ploegen een wildcard krijgen.

Deelnemende Wielerploegen tour 2014

  • AG2R
  • Astana
  • Belkin
  • BMC
  • Cannondale
  • FDJ
  • Garmin
  • Lampre
  • Lotto Belisol
  • Movistar
  • Omega Pharma – Quick-Step
  • Orica-Greenedge Europcar
  • Giant-Shimano
  • Katusha
  • Sky
  • Tinkoff Saxo
  • Trek
  • Cofidis*
  • IAM Cycling*
  • Team NetApp-Endura*
  • Bretagne Séché Environnement*

* = deelname via Wildcard

Voorlopige Deelnemerslijst Tour 2014

Team Sky
Chris Froome (GBr), Richie Porte (Aus), Geraint Thomas (GBr), Bernhard Eisel (Oos), Vasil Kirijenka (WRu), Danny Pate (VSt), David Lopez (Spa), Mikel Nieve (Spa), Xabier Zandio (Spa).

Movistar
Alejandro Valverde (Spa), Ion Izagirre (Spa), Imanol Erviti (Spa), Jesús Herrada (Spa), Beñat Intxausti (Spa), Rubén Plaza (Spa) José Joaquín Rojas (Spa), Giovanni Visconti (Ita), John Gadret (Fra).

Katoesja
Joeri Trofimov (Rus), Joaquim Rodriguez (Spa), Simon Spilak (Slv), Alexander Kristoff (Noo), Aleksandr Porsev (Rus), Vladimir Isaitsjev (Rus), Egor Silin (Rus), Luca Paolini (Ita), Gatis Smukulis (Let).

Tinkoff-Saxo
Alberto Contador (Spa), Michael Rogers (Aus), Nicolas Roche (Ier), Rafal Majka (Pol), Jesús Hernandez (Spa), Sergio Paulinho (Por), Daniele Bennati (Ita), Matteo Tosatto (Ita), Michael Morkov (Den).

Astana
Vincenzo Nibali (Ita), Lieuwe Westra (Ned), Jakob Fuglsang (Den), Andrii Grivko (Oek), Dmitri Groezdev (Kaz), Maxim Iglinskii (Kaz), Tanel Kangert (Est), Michele Scarponi (Ita), Alessandro Vanotti (Ita).

Cannondale
Peter Sagan (Slw), Maciej Bodnar (Pol), Kristijan Koren (Slv), Ted King (VSt), Fabio Sabatini (Ita), Jean-Marc Marino (Fra), Marco Marcato (Ita), Alessandro De Marchi (Ita) en Elia Viviani (Ita).

Belkin
Bauke Mollema (Ned), Lars Boom (Ned), Stef Clement (Ned), Laurens ten Dam (Ned), Steven Kruijswijk (Ned), Tom Leezer (Ned), Bram Tankink (Ned), Sep Vanmarcke (Bel), Maarten Wynants (Bel).

Omega Pharma-QuickStep
Mark Cavendish (GBr), Niki Terpstra (Ned), Alessandro Petacchi (Ita), Tony Martin (Dui), Jan Bakelants (Bel), Michal Golas (Pol), Michal Kwiatkowski (Pol), Mark Renshaw (Aus), Matteo Trentin (Ita).

AG2R
Jean-Christophe Péraud (Fra), Matteo Montaguti (Ita), Romain Bardet (Fra), Christophe Riblon (Fra), Mikael Cherel (Fra), Sébastien Minard (Fra), Samuel Dumoulin (Fra), Biel Kadri (Fra), Ben Gastauer (Lux).

Garmin
Andrew Talansky (VSt), Sebastian Langeveld (Ned), Tom-Jelte Slagter (Ned), Alex Howes (VSt), Ben King (VSt), Janier Acevedo (Col), Ramunas Navardauskas (Lit), Johan Vansummeren (Bel), Jack Bauer (NZe).

Team Giant-Shimano
Marcel Kittel (Dui), Tom Dumoulin (Ned), Koen de Kort (Ned), Tom Veelers (Ned), Albert Timmer (Ned), Roy Curvers (Ned), John Degenkolb (Dui), Dries Devenyns (Bel), Ji Cheng (Chn).

Lampre
Rui Costa (Por), Davide Cimolai (Ita), Kristijan Durasek (Kro), Chris Horner (VSt), Sacha Modolo (Ita), Nelson Oliveira (Por), Maximaliano Ariel Richeze (Arg), José Serpa (Col), Rafael Valls (Spa).

Française des Jeux
Thibaut Pinot (Fra), Arnaud Démare (Fra), William Bonnet (Fra), Mickaël Delage (Fra), Arnold Jeannesson (Fra), Matthieu Ladagnous (Fra), Jérémy Roy (Fra), Arthur Vichot (Fra), Cédric Pineau (Fra).

Lotto-Belisol
Jurgen Van den Broeck (Bel), André Greipel (Dui), Bart De Clercq (Bel), Jürgen Roelandts (Bel), Tony Gallopin (Fra), Adam Hansen (Aus), Greg Henderson (NZe), Marcel Sieberg (Dui), Lars Bak (Den).

BMC
Tejay van Garderen (VSt), Darwin Atapuma (Col), Marcus Burghardt (Dui), Amaël Moinard (Fra), Daniel Oss (Ita), Michael Schär (Zwi), Peter Stetina (VSt), Greg Van Avermaet (Bel), Peter Velits (Slw).

Team Europcar
Pierre Rolland (Fra), Thomas Voeckler (Fra), Yukiya Arashiro (Jap), Bryan Coquard (Fra), Cyril Gautier (Fra), Yohann Gène (Fra), Alexandre Pichot (Fra), Perrig Quémeneur (Fra), Kevin Reza (Fra).

Trek
Andy Schleck (Lux), Fränk Schleck (Lux), Jens Voigt (Dui), Danny van Poppel (Ned), Fabian Cancellara (Zwi), Grégory Rast (Zwi), Haimar Zubeldia (Spa), Markel Irizar (Spa), Matthew Busche (VSt).

Cofidis
Daniel Navarro (Spa), Nicolas Edet (Fra), Cyril Lemoine (Fra), Rudy Molard (Fra), Julien Simon (Fra), Adrien Petit (Fra), Egoitz Garcia (Spa), Luis Angel Mate (Spa), Rein Taaramäe (Est).

Orica-GreenEdge
Simon Gerrans (Aus), Luke Durbridge (Aus), Mathew Hayman (Aus), Michael Matthews (Aus), Simon Clarke (Aus), Simon Yates (GBr), Svein Tuft (Can), Michael Albasini (Zwi), Jens Keukeleire (Bel).

IAM Cycling
Mathias Frank (Zwi), Sylvain Chavanel (Fra), Heinrich Haussler (Aus), Martin Elmiger (Zwi), Reto Hollenstein (Zwi), Sébastien Reichenbach (Zwi), Marcel Wyss (Zwi), Roger Kluge (Dui), Jérôme Pineau (Fra).

Team NetApp
Leopold König (Tsj), David de la Cruz (Spa), Bartosz Huzarski (Pol), Tiago Machado (Por), José Mendes (Por), Jan Barta (Tsj), Zak Dempster (Aus), Andreas Schillinger (Dui), Paul Voss (Dui).

Bretagne-Séché
Romain Feillu (Fra), Brice Feillu (Fra), Anthony Delaplace (Fra), Arnaud Gérard (Fra), Jean-Marc Bideau (Fra), Armindo Fonseca (Fra), Florian Guillou (Fra), Benoît Jarrier (Fra), Florian Vachon (Fra).